Fashion Law Lab: NFT & Metaverse

Bu Eğitim Hakkında

Fashion Law Lab: NFT Eğitim Programı

Fashion Law Lab: NFT programının birinci bölümünde, son dönemlerde oldukça popüler konulardan olan kriptoekonomi ve NFT’ler açıklandıktan sonra bu yeni teknolojilerin moda sektörünün dinamiklerini nasıl etkilediği, markaların bu anlamdaki stratejileri, işbirlikleri ve NFT’nin değer zincirindeki yeri açıklanacaktır. Moda markalarının kriptoekonomi ve NFT uygulamaları vakalar eşliğinde aktarılarak geleceğine değinilecektir. Aynı zamanda NFT çıkarmak ve NFT satın alıp satmak isteyen kişilere yönelik olarak temel düzeyde teknik bilgi eğitimi verilecektir.

Programın ikinci bölümünde ise, moda sektöründeki NFT’lerin moda hukukuyla ilişkisi ele alınacaktır. Bu kapsamda oluşan hukuki ihtilaflar ve davalar incelenecektir. Moda markalarının bu yeni dijital dünyada marka kimliklerini yaratırken hukuki anlamda nelere dikkat etmeleri gerektiği örneklerle açıklanacaktır. 6 saat sürecek program dahilinde, moda sektöründeki NFT trendinin moda hukuku ve moda yönetimi açısından önemi vakalar eşliğinde katılımcılara aktarılacaktır.

Fashion Law Lab: NFT katılımcıları program sonunda moda sektöründeki NFT uygulamalarının nasıl yapıldıklarını, bu uygulamaların moda sektörü içindeki yerini, önemini ve geleceğini vakalar eşliğinde kavrayarak, temel düzeyde bilgi sahibi olacaklardır. Bununla birlikte kriptoekonomi ve NFT’nin moda hukukuyla ilişkisini değerlendirerek örnek vakalar çerçevesinde konunun hukuki boyutlarını ele alacaklardır.

Fashion Law Lab: NFT Programı katılımcılarına Moda Hukuku Enstitüsü ve INFLAA onaylı sertifika verilecektir. Fashion Law Lab katılımcıları 6 kredi kazanacaktır.

Fashion Law Lab: Metaverse Eğitim Programı

Gucci’den Adidas’a, Clinique’ten Givenchy’e birçok marka Metaverse stratejileri geliştirerek kısa süre önce bu ‘öteevren’e giriş yaptı. Hatta Snoop Dogg, Justin Bieber, Steve Aoki gibi sanatçılar da Metaverse konserleri düzenledi ve bu alana yatırımlar yaptılar.Peki Metaverse tam olarak nedir? Markalar ve bireyler için Metaverse neden önemli ve bu alanın geleceği hukuki olarak nasıl şekillenecek?

Fashion Law Lab: Metaverse programının ilk bölümünde, ‘öteevren’ anlamına gelen Metaverse’ün ne olduğu ve önemi açıklandıktan sonra, bu evren içinde yer alan moda ve kozmetik markalarının arazi satın almaları, mağaza açmaları, dijital kıyafet satışları ve dijital etkinliklerle defileler düzenlemeleri gibi stratejilerine örneklerle değinilecektir. Moda sektörünü değiştiren bu evrende markaların geleceği, dijital influencer’lar, bu anlamda kurulan yeni şirketler, iş modelleri ve kariyer fırsatları ele alınacaktır. Vakalar halinde anlatılacak örnekler ile sektörün geleceği resmedilecektir. Aynı zamanda önemli Metaverse platformları incelenerek, bireysel olarak da Metaverse’e giriş ve yatırım konuları açısından örnekler verilecektir.

Programın ikinci bölümünde ise Adidas, Ralph Lauren, Benetton, Samsung gibi markaların Metaverse’te mağaza açarak ürün satmalarının hukuki zeminine, bu doğrultuda marka hakları, tasarım hakları, kişisel verilerin korunması ve mülkiyet hakkı gibi hukuki noktalarda Metaverse’ün konumuna değinilecektir. Metaverse özelinde açılan davalar değerlendirilerek, günümüz hukuk sistemleri açısından karşılaştırılmalı olarak vakalar işlenecektir.

6 saat sürecek program dahilinde, moda sektörünün Metaverse’teki aktiviteleri ve geleceği, moda hukuku ile moda yönetimi açısından önemli vakalar eşliğinde katılımcılara aktarılacaktır.

Fashion Law Lab Programı katılımcılarına Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika verilecektir. Fashion Law Lab katılımcıları 6 kredi kazanacaktır.

Neden Fashion Law Lab: NFT ve Fashion Law Lab: Metaverse Eğitimlerine Birlikte Katılmalıyım?

 • NFT ve Metaverse hakkında hem uygulamalı hem de teorik bilgiye sahip olma
 • Moda markalarının Metaverse stratejilerini öğrenme
 • Moda hukuku açısından NFT ve Metaverse’ü vaka örnekleriyle değerlendirme
 • NFT almak ve Metaverse’e girmek için gerekli cüzdan kurulumu gerçekleştirme ve teknik bilgiye sahip olma
 • NFT ve Metaverse platformlarını tanıyarak Web3’e hazırlık yapma
 • NFT ve Metaverse konusunda geleceğin meslekleri ve iş modellerini tanıyarak kariyer oluşturma
 • Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) sertifikalarına sahip olma
 • Eğitim sonunda her katılımcıya hediye edilecek olan Fashion Law Pass NFT ile yıl boyu çeşitli avantajlardan yararlanma
 • Fashion Law Pass NFT ile Moda Hukuku 101-201 Eğitim Programlarına %50 indirimle katılma
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine özel ürün (merch) gönderimi 
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine 1 yıllık ücretsiz INFLAA üyeliği
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine 1 yıllık Vogue dergi üyeliği
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine Art Basel Miami 2023 bileti hediye edilerek NFT ve Metaverse etkinliklerine katılım
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine özel mentörlük ve Metaverse buluşmaları

Fashion Law Lab: NFT ve Fashion Law Lab: Metaverse eğitim programları birlikte alındığında çift program ücreti indirimle 5.950 TL’dir.

Fashion Law Lab: NFT & Metaverse Eğitim Programları Künyesi
Program Adı: Fashion Law Lab: NFT & Metaverse
Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
Eğitimin Süresi: 12 Ders Saati
Yer: Online (Link ve gerekli dökümanlar kayıt kesinleştirilince iletilecektir.)
Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi-Pazar (15.00-21.00)
Eğitim Tarihi: 19-20 Kasım 2022 (12 kredi)
Ücret : 3.250 TL (tek program ücreti)
Çift Program Ücreti : Fashion Law Lab: NFT & Metaverse eğitimleri birlikte alındığında çift program ücreti indirimle 5.950 TL’dir. (İndirimden yararlanmak için son gün: 7 Ekim 2022)  (Kupon Kodu: FLL22) 
Toplam Kredi: 12 kredi (24 krediyi tamamlayanlar değişim ve staj programına başvurmaya hak kazanacaklardır.) 

Bu Eğitim Hakkında

Av. Erdem Eren, LL.M.

Board Chairman, Fashion Law Institute

Irmak Yılmaz

Co-Founder, Brandcared

FASHION LAW LAB: NFT PROGRAM İÇERİĞİ VE EĞİTİMCİLERİ

1
Moda Sektöründe Kriptoekonomi ve NFT Uygulamaları
2
Moda Markalarının NFT Stratejileri
3
Moda Hukuku ve NFT’ler
4
NFT Üreten Markaların Eser Koruması ve Hukuki Hakları

FASHION LAW LAB: METAVERSE PROGRAM İÇERİĞİ VE EĞİTİMCİLERİ

1
Metaverse’te Marka Hakları, Tasarım Hakları, Kişisel Verilerin Korunması ve Mülkiyet Hakkı
2
Moda Hukuku ve Metaverse,
3
Moda Markalarının Metaverse Stratejileri,
4
Moda Sektöründe Metaverse Uygulamaları,
5
Moda Hukuku Vaka Çalışması
Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.Program tarihlerinin ertelenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.

Layer 1