Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Moda Girişimciliği Eğitimi

Bu Eğitim Hakkında

Dünya genelinde her yıl yaklaşık 300 milyonu aşkın yeni girişim kuruluyor. Kurulan girişimlerin %90’ı başarısızlıkla sonuçlanırken, her 5 start-up’tan yalnızca 2’si karlı bir işletmeye dönüşüyor. Peki, belki de küçük bir odada kurulan bir moda girişimini kısa süre içinde milyar dolar değere dönüştüren formül ne? Doğru markalaşma ve doğru strateji nasıl kurulur? Hedef kitle nasıl belirlenir, marka için doğru ürün, isim ve marka kimliği nasıl yaratılır? Eğitim kapsamında öncelikle girişimciliğin ne olmadığından başlayarak, fikirden ziyade iş stratejisi ve hedef belirlemenin önemine değinilecektir. Bununla birlikte, başarılı bir moda girişimi olmanın adımları paylaşılarak marka kurmak ya da markasını büyütmek isteyen girişimcilerle Proje* kapsamında birebir çalışılacaktır.

 • Başarılı Moda Markası Kurmanın Adımları
 • Pazar Araştırması ve Pazardaki Boşlukları Tespit Etme
 • Hedef Kitle ve Kitleye Ulaşma Yöntemleri
 • İş Planı ve Marka Kanvası Hazırlama
 • Lovemark Ürün Bulma
 • Yurt İçi ve Yurt Dışı Pazarına Açılma
 • Marka Değerleri ve Marka Kimliğini Belirleme
 • Marka Adı, Logosu, Mottosuna Karar Verme
 • Hukuki Olarak Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Programı tamamlayan öğrenciler, program bitiminden sonra 15 gün içinde Marka Proje Sunumlarını eğitmene iletirler ve ücretsiz mentörlük alırlar.

Künye:

 • Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
 • Eğitimin Süresi: 12 Ders Saati
 • Yer: Online
 • Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi-Pazar (10.00-17.00)
 • Eğitim Tarihi: 27-28 Ocak 2024
 • Ücret : 12.500 TL yerine 6.250 TL (Fashion Law Club üyelerine özel) (Son tarih 19 Ocak 2023)
 • Toplam Kredi: 6 kredi
 • Katılımcılara Moda Hukuku Enstitüsü ve INFLAA onaylı sertifika verilecektir.

Bu Eğitim Hakkında

Av. Erdem Eren, LL.M.

Yönetim Kurulu Başkanı & Yatırımcı,
INFLAA (International Fashion Law Association)

Av. Deniz Seren Yanık, LL.M.

Start-Up Hukuku Uzmanı

Irmak Yılmaz

Moda Yönetim Stratejisti, Yazar
Brandcared & Vogue

Section

Section

Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.Program tarihlerinin ertelenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.

Layer 1