Moda, Girişimcilik ve Hukuk Workshop

Bu Eğitim Hakkında

Ortaklarınızla bir moda markası kurduğunuzu hayal edin. Çok iyi tasarımlar yapıyorsunuz ve tasarımlarınız yavaş yavaş tanınır hale geliyor. Markanızı büyütmek için çok emek harcıyor fakat sermaye bulmak konusunda oldukça zorlanıyorsunuz. Bunun için bu melek yatırım ağı ile görüşmelerinizin olumlu sonuçlanması sizin için çok önemli. Yatırımcıları kısa bir zamanda değer vaadiniz ve hedefleriniz konusunda ikna ederek yatırım tutarı ve hisse oranları üzerinde onlarla anlaşabilmelisiniz.

Şimdi de bir melek yatırım ağı yatırımcısı olduğunuzu hayal edin. Günde birçok girişimci ile toplantılar yapıyor ve sayısız fikir dinliyorsunuz. Bilginizi ve deneyiminizi mümkün olduğunca fazla girişimci ile paylaşmak istiyor ancak potansiyeli yüksek girişimler bulmaya çalışıyorsunuz. Bir sonraki girişimi uzun bir süredir takip ediyordunuz ve yaptıkları işi beğeniyordunuz. Bu görüşmenin olumlu sonuçlanabileceğini düşünüyorsunuz. Fakat girişimcilerin sizden talep edecekleri ve size sunacakları bu noktada sizin için belirleyici olacak.
İşte bu workshop’ımızda girişimci veya yatırımcı tarafında olabilmeyi deneyimleyecek, bir yatırımın süreç ve dinamiklerini pratik yönleriyle gözlemle şansı edineceksiniz. Online olarak düzenlenecek olan workshop’ımız, herkesin katılımına açıktır.

Moda, Girişimcilik ve Hukuk Workshop

Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
Eğitimin Süresi: 3 Ders Saati
Yer: Online
Eğitimin Yapılacağı Tarih:
Ücret :  750 TL (tek program ücreti)

Katılımcılara Moda Hukuku Enstitüsü onaylı katılım sertifikası dijital olarak gönderilecektir.

9 Kredi’den sonra:
Moda Hukuku 101 ve 201 Eğitim Programı’na katılan öğrenciler 18 krediyi tamamlamış olacaklardır. Moda Hukuku Enstitüleri arasında gerçekleştirilen değişim programından yararlanmak için her öğrenci 24 krediyi tamamlamak zorundadır. 24 kredinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek mülakatı başarıyla tamamlayan bir öğrenci Madrid, Milano ya da Miamide staj programına başvurmaya hak kazanacaktır.

Neden Bu Eğitime Katılmalıyım?
Moda Hukuku Enstitüsü eğitimlerine katılanlar, moda hukuku ve yönetimi alanlarında profesyonel olarak çalışan eğitimcilerle network imkanı yakalayarak kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamaktadırlar. Eğitim boyunca öğrendiklerinin yanı sıra, eğitim sonunda yurt dışında staj ve değişim programlarına katılarak kariyer yolculuklarına global bir rotada devam etme şansına sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda ‘’Moda Hukuku Ailesi’’ olarak nitelendirdiğimiz topluluğa erişim sağlayan katılımcılar, hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de yurt dışındaki moda hukuku kurumları çerçevesinde görev alarak moda hukukunun gelişimine katkı sağlayan ve yön veren ayrıcalıklı bir ailenin üyesi olmaktadırlar.

Bu Eğitim Hakkında

Av. Seren Deniz Yanık

Kurucu, Seren Deniz Yanık Hukuk Bürosu

Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.

Moda Hukuku Enstitüsü fiziki eğitimleri Conrad Istanbul Bosphorus Otel’de düzenlenmektedir.

Lokasyon: https://g.page/ConradIstanbulBosphorus?share

Fiziki eğitimlerimize kayıt yaptıran tüm katılımcılarımızın eğitim salonuna girmeden önce aşı kartlarını ya da negatif PCR testlerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle program tarihlerinin ertelenmesi ya da programın online olarak düzenlenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.