Bizi Takip Edin

a

DEĞİŞİM PROGRAMI

  /  DEĞİŞİM PROGRAMI

Moda Hukuku 101 ve 201 Eğitim Programı sonunda yapılacak sınava katılan öğrenciler arasından birinci olan öğrencimiz London College of Fashion’da Media Law-Keep it Legal kısa dönem sertifika programına katılma hakkına sahip olacaktır. Media Law Sertifika Programı kapsamında, sosyal medyada yayımlanan postlar dahil her türlü yazılı metnin dahil olduğu basın hukuku mevzuatının temel ilkeleri teorik ve pratik olarak incelenecektir. Medya ve yayıncılık endüstrisinin modernleşmesiyle birlikte değişen hukuki başlıklar değerlendirilecektir. Eğitim kapsamında ele alınacak konular şu şekildedir;

  • Medya endüstrisinin yasal çerçevesi,
  • Bireylerin hakları ve medyanın çıkarları,
  • Medyada karalama,
  • Gizlilik ve telif hakları.

Katılımcıya London College of Fashion onaylı sertifika verilecektir. Sınava katılabilmek için 101 ve 201 programlarına aynı dönem içinde beraber katılım gerekmektedir.

2019 YILI DEĞİŞİM PROGRAMI ÖĞRENCİSİ EDA SU AKKUM: “University of the Arts London’da Media law keep it legal sertifika programında legal framework of the media industry, rights of individuals versus the interests of the media, defamation, privacy, contempt of court ve copyright konularını hem dünya çapındaki düzenlemeler açısından hem de İngiltere’deki hukuk sistemi altında inceledik. Özellikle rights of individuals versus the interests of the media konusu ile copyright konusunu Moda Hukuku 101 ve 201 programlarında öğrendiklerim sayesinde hiç zorlanmadan takip ettim. London College of Communication ve European Communication School & Institut Européen de Journalisme’de ders veren eğitmenimiz Kevin Steele, uzun seneler BBC’de çalışmış olduğu için kendi deneyimlerinden de örnekler verdi. 1 gün kadar kısa bir sürede inanılmaz yoğun geçen bu program sayesinde birçok şey öğrendim.”