Bizi Takip Edin

a

Av. Erdem Eren, LL.M.

  /  Av. Erdem Eren, LL.M.

Av. Erdem Eren, LL.M.

Board Chairman, Fashion Law Institute

Erdem Eren, moda hukuku alanında Türkiye’de ilk, dünyada ikinci kurum olan Moda Hukuku Enstitüsü’nün Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir.

Sorry, no posts matched your criteria.

Merhaba.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans eğitimi ve Paris’te Institut Supérieur Européen de la Mode’da Moda Yönetimi ve Pazarlaması eğitimleri almıştır. Kendi hukuk bürosunu kurduktan sonra, moda tasarımı, tekstil ve hazır giyim endüstrilerinin önde gelen şirketlerine hukuki danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Moda ve moda hukuku konularında ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlarda konuşmacı ve koordinatör olarak yer almıştır. Moda Hukuku, Fikri ve Sınaî Mülkiyet Hukuku, Ticaret Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanlarında çalışmakta olup moda ve tasarım sektörlerinde alanında uzman profesyonellerle birlikte hukuki danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Erdem Eren, moda hukuku alanında Türkiye’de ilk, dünyada ikinci kurum olan Moda Hukuku Enstitüsü’nün Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir. Erdem Eren’in makaleleri aylık olarak Harvard Business Review’de yayımlanmaktadır.

Eğitimim

Galatasaray Üniversitesi

Ekonomi Hukuku LL.M.

Bilkent Üniversitesi

Hukuk Fakültesi

Deneyimlerim

Erdem Eren Law Firm

Owner

Brandcared

Head of Legal