Av. Seren Deniz Yanık

Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni onur derecesiyle bitirerek aynı üniversitede tam burslu olarak LL.M’e devam etmiştir. Baker & McKenzie (Esin Avukatlık Ortaklığı), Alçı Attorneys at Law, Ernst & Young gibi kurumlarda bulunan Av. Seren Deniz Yanık, Fashion Law Institute Istanbul’da temsilcilik ve Yenibilder Derneği’nde Lead’21 Fellow olarak görev almıştır.

Kariyerine Vircon Group Technologies ve Start-up Hukuku’nda avukatlık ve danışmanlık yaparak devam ettikten sonra, kendi hukuk bürosunu kurmuştur. Yanık, Girişim Hukuku, Şirketler Hukuku, Yatırım Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku konularında uzmanlaşmıştır.

Av. Seren Deniz Yanık, 60 saatin üzerindeki eğitimler ile Sağlık Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Uluslararası Ekonomi Hukuku sertifikaları edinmiş ve çeşitli makale ve çeviriler ile akademik çalışmalarına devam etmiştir.

C1 düzeyinde İngilizce yetkinliği olan Yanık, B2 düzeyinde Fransızca bilgisine sahiptir. Av. Seren Deniz Yanık, halihazırda Moda Hukuku Enstitüsü ve çeşitli kuluçka – inovasyon merkezlerinde eğitimler vermektedir.

Eğitimim

Deneyimlerim

Layer 1