Öğrenci Temsilciliği

Moda Hukuku Enstitüsü, Üniversite Öğrenci Temsilcilerini Seçiyor!

Moda Hukuku Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü, üniversitelerle işbirliklerini arttırmak üzere öğrencilere enstitüsü bünyesinde üniversite temsilcisi olma fırsatı sunuyor. Moda Hukuku Enstitüsü Öğrenci Temsilcileri, enstitümüzün birimleriyle koordineli şekilde çalışarak hem Moda Hukuku Enstitüsü’nün global ve Türkiye’deki etkinliklerine hem de kariyer planlamalarına katkı sağlayacaklardır. Her üniversitenin hukuk ve tasarım fakültelerinden bir öğrenci temsilcisi seçilecektir.

2015 yılından beri sürdürdüğümüz Öğrenci Temsilciliği programımız kapsamında 100’ü aşkın üniversite öğrencisi, Moda Hukuku Enstitüsü birimleriyle koordineli şekilde çalışarak global moda hukuku network’ümüze katıldılar.

Öğrenci Temsilcilerimiz;

  • Uluslararası düzenlediğimiz etkinliklerde görev alarak kariyerlerinin akışını değiştirecek fırsatlar yakaladılar.
  • Moda Hukuku Enstitüsü ve yayınları bünyesinde hazırladıkları makaleler, raporlar, içerikler, canlı yayınlar, podcast’ler binlerce kişi tarafından okundu, dinlendi ve öğrenci temsilcilerimiz bu alanda tanınmaya başlayarak referans gösterebilecekleri çalışmalara imza attılar.
  • Moda Hukuku Enstitüsü’nün network’ü sayesinde moda sektörünün önde gelen tasarımcıları, markaları, sektör profesyonelleri ve avukatları ile tanışarak röportajlar gerçekleştirdiler.
  • Moda Hukuku Enstitüsü ve uluslararası iş ortakları sayesinde değerli avukatlardan ve moda sektörü profesyonellerinden mentörlük alarak akademik hayatlarını şekillendirdiler ve kariyerler yönlerini çizdiler.
  • Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı referans mektuplarının katkısıyla ABD ve Avrupa’da bulunan University of Oxford, Université Paris-Panthéon-Assas, Queen Mary University of London, Fordham University gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden yüksek lisans için kabul aldılar.
  • Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından düzenlenen eğitim programlarında çeşitli avantajlar elde ettiler.
  • Moda Hukuku Enstitüsü’nde geçmiş dönem öğrenci temsilciliği yapanlar yeterli deneyimi elde ettikten sonra, Moda Hukuku Enstitüsü’ne dönerek eğitimci olma şansını yakaladılar.
  • Sosyal yardım kampanyalarımızı yöneterek yüzlerce can dostumuza yardım ettiler.

Sizler de Moda Hukuku Enstitüsü bünyesinde öğrenci temsilcisi olup kariyerinize yön vermek, tüm bu avantajlardan ve daha fazlasından yararlanmak isterseniz başvurularınızı bekliyoruz!

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerin hukuk veya tasarım fakültelerinde okuyan öğrenciler, temsilci olabilmek üzere enstitümüze aşağıdaki formu doldurarak başvurularını yapabileceklerdir.
Yeni dönem öğrenci temsilciliği başvuruları, 1 Haziran – 1 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Özgeçmişlerin değerlendirilmesinden sonra uygun görülen öğrenci adaylarımız, mülakata çağrılıp görevlerine başlayacaktır.

Tanıtım Videomuz

Öğrencilerimiz

Layer 1