Teslim, Ödeme, Değişim ve İade Koşulları

Teslim, Ödeme, Değişim ve İade Koşulları

Teslimat

www.modahukukuenstitusu.org üzerinden ‘eğitim’ satın alan kişilerin teslimatı sanal ortamda yapılmaktadır.

Değişim

Seçtiğiniz eğitimi muadili olan bir eğitimle veya ücret farkı ödeyerek aynı dönem içinde değiştirebilirsiniz. Kontenjan sınırı nedeniyle, değişim talebinizi eğitim satın aldıktan sonra en geç 14 (ondört) gün içerisinde bildirmeniz gerekmektedir.

Ödeme ve Sipariş İptali

Ödemenizi sipariş aşamasında sunduğumuz seçeneklerden birini kullanarak yapabilirsiniz. Ödemelerde güvenlik önlemi olarak satınalma işlemlerinde SSL kullanmaktayız. Moda Hukuku Enstitüsü hiç bir şekilde kredi kartı veya izin vermediğin kişisel bilgilerini saklamaz, 3. kişilerle paylaşmaz.

Sipariş ve Sipariş İptali

Sipariş

Üyelerimize özel birçok kampanya ve indirim sunduğumuzu da belirtmek isteriz.

Sipariş takibi üye girişi yapıldıktan sonra Siparişlerim sekmesinden takip edilebilir ya da sipariş numarası ve sipariş verirken kullanılan e-mail ile ‘Siparişlerim’ bölümünden takip edilebilir.

Sipariş İptali

Kontenjan sınırı nedeniyle, değişim talebinizi eğitim satın aldıktan sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde bildirmeniz gerekmektedir. Daha geç iptallerde ne yazık ki ücret kesintisi yapılarak ücret iade edilmektedir. Moda Hukuku Enstitüsü tarafından ilan edilen söz konusu eğitimin ilan tarihinden 30 gün önce iade talebinde bulunan kursiyerlerin ödemiş olduğu tutarın %25’inde kesinti yapmak suretiyle Moda Hukuku Enstitüsü iade yapmayı taahhüt eder. Bu süre zarfından sonra talepte bulunulan iade taleplerinde aşağıdaki gibi kesinti yapılacaktır;

30 gün öncesine kadar %25

30-15 gün öncesine kadar %50

15-1 gün öncesine kadar %75 kesinti yapılarak iade işlemleri tamamlanacaktır.

Moda Hukuku Enstitüsü programlarında her türlü değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar. Moda Hukuku Enstitüsü, program tarihlerini ertelemek, program günlerini ve saatlerini değiştirmek, programın tamamını ya da bir kısmını online olarak düzenlemek üzere değişiklik yapmak ya da programın tüm diğer detaylarıyla ilgili her türlü değişikliği gerçekleştirme hakkını kendinde saklı tutar. Program katılımcıları ödemelerini yaparken tüm bu koşulları onaylar.

Mücbir Sebepler

Moda Hukuku Enstitüsü, aşağıda sayılan mücbir sebep durumlardan herhangi birinin gerçekleşmesi durumunda söz konusu eğitimleri erteleme ve fiziken ifasının mümkün olmaması durumunda online olarak yapma veya erteleme hakkını saklı tutar. 

Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, Moda Hukuku Enstitüsü, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Moda Hukuku Enstitüsü için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Moda Hukuku Enstitüsü ‘den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, salgın hastalık, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi, toplumsal olaylar, seçim tarih değişiklikleri ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

Moda Hukuku Enstitüsü, mücbir sebeplerden kaynaklanan haklarını saklı tutmak kaydıyla, kursiyerlerini mağdur etmemek adına, Moda Hukuku Enstitüsü tarafından ilan edilen söz konusu eğitimin ilan tarihinden 30 gün önce iade talebinde bulunan kursiyerlerin ödemiş olduğu tutarın %25’inde kesinti yapmak suretiyle 7 gün iş günü içinde ödemeyi taahhüt eder. Bu süre zarfından sonra talepte bulunulan iade taleplerininde aşağıdaki gibi kesinti yapılacaktır.

30 gün öncesine kadar %25

30-15 gün öncesine kadar %50

15-1 gün öncesine kadar %75 kesinti yapılarak 7 gün iş günü içinde iade işlemleri tamamlanacaktır.

Layer 1