Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Moda Hukuku Yaz Okulu

Bu Eğitim Hakkında

Moda hukuku temel kavramlarını, örnek davaları ve moda endüstrisini ele alacağımız ‘Moda Hukuku Yaz Okulu’ Eğitim Programımız, moda hukuku ve moda sektörüyle tanışmak isteyen herkese açıktır. Eğitim programı kapsamında, moda sektörüne damgasını vuran global vakalar ele alınacak ve moda sektörünün işleyişi bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen katılımcılarla paylaşılacaktır.

Moda endüstrisinde bir kariyer inşa etmek, akademik hayatını bu alanda şekillendirmek ve moda hukukuna dair temel bilgiler edinmek isteyen eğitim programımız her seviyeden katılımcıya açıktır. Online olarak 12 saat sürecek program sonunda katılımcılar, moda hukukuna ve moda endüstrisine dair temel kavramları öğrenerek kariyerlerine ve eğitim hayatlarına yön verme konusunda bilgi sahibi olacaklardır.

İçerik;

 • Moda Tarihi ve Kültürü
 • Moda Endüstrisinde Kariyer Yapmak
 • Moda Sektöründe Trend Takibi
 • Modayı Okumak: Quiet Luxury, BarbieCore gibi akımlar nasıl belirleniyor? Ne anlama geliyor?
 • Moda Hukuku Temel Kavramları
 • Moda Hukuku’nun Yerel ve Küresel Ölçekte Değerlendirilmesi,
 • Global Moda Hukuku Vakaları (İş Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Rekabet Hukuku, Reklam Hukuku, Marka Hukuku, Haksız Rekabet)
 • Vaka Analizleri

Bu alandaki kariyerlerini inşa etmek ya da bilgilerini derinleştirmek isteyen katılımcıların Moda Hukuku 101-201 ya da Moda Yönetimi 101-201 Eğitim programlarına devam etmeleri önerilir.

Künye:

 • Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
 • Eğitimin Süresi: 12 Ders Saati
 • Yer: Online
 • Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi-Pazar (12.00-19.00)
 • Eğitim Tarihi: 5-6 Ağustos 2023
 • Ücret : 9.950 TL yerine 6.950 TL (Fashion Law Club üyelerine özel)
 • Toplam Kredi: 6 kredi
 • Katılımcılara Moda Hukuku Enstitüsü ve INFLAA onaylı sertifika verilecektir.

Bu Eğitim Hakkında

Av. Erdem Eren, LL.M.

Yönetim Kurulu Başkanı,
International Fashion Law Association (INFLAA)

Irmak Yılmaz

Moda Yönetim Stratejisti & Yazar
Brandcared & Vogue

Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.Program tarihlerinin ertelenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.

Layer 1