Moda Hukuku – 201

Bu Eğitim Hakkında

Moda Hukuku 201 eğitimi kapsamında, moda sektöründe avukatlık yapmak isteyen hukukçulara ve moda hukukunu öğrenmek isteyen kişilere yönelik ileri düzey ve vaka ağırlıklı moda hukuku eğitimi verilmektedir. Bu doğrultuda Moda Hukuku 201 Eğitimine katılacak kişilere, global ve yerel moda endüstrisinde yaşanmış ve e-ticaret, sözleşmeler, kişisel verilerin korunması, reklam ve tüketici hukukunu içeren gerçek hukuki vakalar anlatılacak, teorik ve pratik olarak çözüm önerileri sunulacaktır. Moda Hukuku konusunda uzmanlaşmak isteyen ve daha fazla pratik çalışmalar yaparak moda hukukunun teorik detaylarına inmek isteyen katılımcılar Moda Hukuku 201 Eğitim Programına devam ederler. Alanında uzman avukatlar ve akademisyenlerin rehberliğinde gerçekleşecek eğitim programının içeriği, moda hukuku üzerinde uzmanlaşmak isteyen avukat, stajyer avukat ve hukuk öğrencilerinin katılımına uygun olarak tasarlanmıştır. Katılımcılara Moda Hukuku Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir

Moda Hukuku 101 Eğitim Programı katılımcılarına Moda Hukuku Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

Moda Hukuku 201 Eğitim Programı Künyesi

Program Adı: Moda Hukuku 201 Eğitim Programı
Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
Eğitimin Süresi: 12 Ders Saati
Yer: Conrad Hotel/İstanbul
Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi-Pazar (10.00-17.00)
(Eğitim arasında Conrad Hotel’de öğlen yemeği verilecektir.)
Moda Hukuku 201 Eğitim Tarihi: 22-23 Ekim 2022 (9 kredi)
Ücret :  3.950 TL
Toplam 9 kredi
Moda Hukuku 101 ve 201 Eğitim Programı’na katılan öğrenciler 18 krediyi tamamlamış olacaklardır. Moda Hukuku Enstitüleri arasında gerçekleştirilen değişim programından yararlanmak için her öğrenci 24 krediyi tamamlamak zorundadır. 24 kredinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek mülakatı başarıyla tamamlayan bir öğrenci Madrid, Milano ya da Miamide staj programına başvurmaya hak kazanacaktır.

Neden Bu Eğitime Katılmalıyım?
Moda Hukuku Enstitüsü eğitimlerine katılanlar, moda hukuku ve yönetimi alanlarında profesyonel olarak çalışan eğitimcilerle network imkanı yakalayarak kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamaktadırlar. Eğitim boyunca öğrendiklerinin yanı sıra, eğitim sonunda yurt dışında staj ve değişim programlarına katılarak kariyer yolculuklarına global bir rotada devam etme şansına sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda ‘’Moda Hukuku Ailesi’’ olarak nitelendirdiğimiz topluluğa erişim sağlayan katılımcılar, hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de yurt dışındaki moda hukuku kurumları çerçevesinde görev alarak moda hukukunun gelişimine katkı sağlayan ve yön veren ayrıcalıklı bir ailenin üyesi olmaktadırla

Bu Eğitim Hakkında

Av. Aysu Ünal

Avukat

Av. Bulut Girgin

Avukat, Gen Temizer Özer Hukuk Bürosu

Av. Erdem Eren, LL.M.

Board Chairman, Fashion Law Institute

Av. Seren Deniz Yanık

Kurucu, Seren Deniz Yanık Hukuk Bürosu

MODA HUKUKU 201 PROGRAM İÇERİĞİ VE EĞİTİMCİLERİ

Av. Erdem Eren LLM (Yönetim Kurulu Başkanı – Fashion Law Institute)

1
Moda Sektöründe Haksız Rekabet ve Örnek Vakalar
2
Haksız Rekabet ve Sınai Mülkiyet İlişkisi
3
Moda Sektöründe Sıkça Karşılaşılan Sözleşmeler
4
Delil Tespitinin Kullanım Alanları ve Uygulamadan Örnekler
5
Vaka Çalışması

Av. Seren Deniz Yanık (Kurucu-Seren Deniz Yanık Hukuk Bürosu)

1
Girişim, Girişimcilik ve Moda Girişimciliği Kavramlarının Tanıtılması
2
Bir Moda Markası Kurarken Gerekli Olan Hukuki Altyapı ve İlgili Türk Hukuku Mevzuatlarının İncelenmesi
3
Girişim Sermayesi Hukuku Kapsamında Moda Girişimlerinin Yatırım Süreçleri, Yatırım Türlerine Genel Bakış
4
Yatırım Alırken Hukuki Olarak Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
5
Vaka Örnekleri

Av. Bulut Girgin LL.M. (Head of Competition – Gen Temizer Özer)

1
Rekabet Hukukunun Temel Kuralları, – Rekabeti Kısıtlayıcı Anlaşmalar, – Hakim Durumun Kötüye Kullanılması, – Birleşme ve Devralmalar
2
Moda Sektörü ve İnternet Satışlarının Rekabet Hukuku Açısından Değerlendirilmesi
3
Avrupa’da ve Türkiye’de İnternet Satışlarını Düzenleyen Hukuki Çerçeve
4
Güncel Kararlar ile İnternet Satışlarında ve Platformlarda Rekabet Hukuku Değerlendirmesi
5
Vaka Örnekleri

Av. Aysu Ünal LL.M. (Rekabet Hukuku Uzmanı)

1
İngiltere’de Moda Hukukunun Yeri ve Önemi
2
İngiltere ve Türkiye’de Karşılaştırmalı Olarak Şirketler Hukuku ve Moda Hukukunun İlişkisi
3
Vaka Örnekleri
Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.

Moda Hukuku Enstitüsü fiziki eğitimleri Conrad Istanbul Bosphorus Otel’de düzenlenmektedir. 

Lokasyon: https://g.page/ConradIstanbulBosphorus?share

Fiziki eğitimlerimize kayıt yaptıran tüm katılımcılarımızın eğitim salonuna girmeden önce aşı kartlarını ya da negatif PCR testlerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle program tarihlerinin ertelenmesi ya da programın online olarak düzenlenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.

Layer 1