Fashion Law Lab: NFT

Bu Eğitim Hakkında

Fashion Law Lab: NFT & Fashion Law programının birinci bölümünde, son dönemlerde oldukça popüler konulardan olan kriptoekonomi ve NFT’ler açıklandıktan sonra bu yeni teknolojilerin moda sektörünün dinamiklerini nasıl etkilediği, markaların bu anlamdaki yönetim stratejileri ve NFT’nin değer zincirindeki yeri açıklanacaktır. Moda markalarının kriptoekonomi ve NFT uygulamaları vakalar eşliğinde aktarılarak geleceğine değinilecektir. Aynı zamanda moda sektöründe NFT çıkarmak isteyen kişilere temel düzeyde teknik bilgi eğitimi verilecektir.

Programın ikinci bölümünde ise, moda sektöründeki NFT’lerin moda hukukuyla ilişkisi ele alınacaktır. Bu kapsamda oluşan hukuki ihtilaflar ve davalar incelenecektir. Moda markalarının bu yeni dijital dünyada marka kimliklerini yaratırken hukuki anlamda nelere dikkat etmeleri gerektiği örneklerle açıklanacaktır. 1 gün sürecek program dahilinde, moda sektöründeki NFT trendinin moda hukuku ve moda yönetimi açısından önemi vakalar eşliğinde katılımcılara aktarılacaktır.

Fashion Law Lab: NFT & Fashion Law katılımcıları program sonunda moda sektöründeki NFT uygulamalarının nasıl yapıldıklarını, bu uygulamaların moda sektörü içindeki yerini, önemini ve geleceğini vakalar eşliğinde kavrayarak, temel düzeyde bilgi sahibi olacaklardır. Bununla birlikte kriptoekonomi ve NFT’nin moda hukukuyla ilişkisini değerlendirerek örnek vakalar çerçevesinde konunun hukuki boyutlarını ele alacaklardır.

Fashion Law Lab Programı katılımcılarına Moda Hukuku Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir. Fashion Law Lab katılımcıları 6 kredi kazanacaktır.

Moda Hukuku 101 ve 201 Eğitim Programı’na katılan öğrenciler 18 krediyi tamamlamış olacaklardır. Moda Hukuku Enstitüleri arasında gerçekleştirilen değişim programından yararlanmak için her öğrenci 24 krediyi tamamlamak zorundadır. 24 kredinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek mülakatı başarıyla tamamlayan bir öğrenci Madrid, Milano ya da Miamide staj programına başvurmaya hak kazanacaktır.

Neden Bu Eğitime Katılmalıyım?
Moda Hukuku Enstitüsü eğitimlerine katılanlar, moda hukuku ve yönetimi alanlarında profesyonel olarak çalışan eğitimcilerle network imkanı yakalayarak kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamaktadırlar. Eğitim boyunca öğrendiklerinin yanı sıra, eğitim sonunda yurt dışında staj ve değişim programlarına katılarak kariyer yolculuklarına global bir rotada devam etme şansına sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda ‘’Moda Hukuku Ailesi’’ olarak nitelendirdiğimiz topluluğa erişim sağlayan katılımcılar, hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de yurt dışındaki moda hukuku kurumları çerçevesinde görev alarak moda hukukunun gelişimine katkı sağlayan ve yön veren ayrıcalıklı bir ailenin üyesi olmaktadırlar.

Fashion Law Lab Eğitim Programı Künyesi
Program Adı: Fashion Law Lab: NFT & FASHION LAW
Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
Eğitimin Süresi: 6 Ders Saati
Yer: Online (Link ve gerekli dökümanlar kayıt kesinleştirilince iletilecektir.)
Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi (10.00-17.00)
Eğitim Tarihi: 20 Kasım 2021 (6 kredi)
Ücret : 2.650 TL (tek program ücreti)
Toplam Kredi: 6 kredi (24 krediyi tamamlayanlar değişim ve staj programına başvurmaya hak kazanacaklardır.)

Bu Eğitim Hakkında

Av. Erdem Eren, LL.M.

Board Chairman, Fashion Law Institute

Irmak Yılmaz

Co-Founder, Brandcared

FASHION LAW LAB: NFT PROGRAM İÇERİĞİ VE EĞİTİMCİLERİ

1
Moda Sektöründe Kriptoekonomi ve NFT Uygulamaları
2
Moda Markalarının NFT Stratejileri
3
Moda Hukuku ve NFT’ler
4
NFT Üreten Markaların Eser Koruması ve Hukuki Hakları
Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.

Moda Hukuku Enstitüsü fiziki eğitimleri Conrad Istanbul Bosphorus Otel’de düzenlenmektedir.

Lokasyon: https://g.page/ConradIstanbulBosphorus?share

Fiziki eğitimlerimize kayıt yaptıran tüm katılımcılarımızın eğitim salonuna girmeden önce aşı kartlarını ya da negatif PCR testlerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle program tarihlerinin ertelenmesi ya da programın online olarak düzenlenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.