Fashion Law Lab: Metaverse

Bu Eğitim Hakkında

Fashion Law Lab: Metaverse programı çerçevesinde, ‘evrenötesi’ anlamına gelen Metaverse’ün kaynağı ve kapsamı açıklandıktan sonra, bu evren içinde yer alan moda markalarının mağaza açmaları, kıyafet satışları, yatırımcıların bu ‘evrende’ arazi satın almaları gibi konulara değinilecektir. Moda markalarının bu alandaki faaliyetleri ve sadece bu evren için moda sektöründe kurulan yeni şirketler, iş modelleri ve kariyer fırsatları ele alınacaktır. Vakalar halinde anlatılacak örnekler ile sektörün geleceği resmedilecektir.

Programın ikinci bölümünde ise, adidas, H&M, Zara gibi markaların Metaverse’te mağaza açarak ürün satmalarının hukuki zeminine, bu doğrultuda marka hakları, tasarım hakları, kişisel verilerin korunması ve mülkiyet hakkı gibi hukuki noktalarda Metaverse’ün konumuna değinilecektir.

1 gün sürecek program dahilinde, moda sektörünün Metaverse’teki aktiviteleri ve geleceği, moda hukuku ile moda yönetimi açısından önemli vakalar eşliğinde katılımcılara aktarılacaktır.

Fashion Law Lab Programı katılımcılarına Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika verilecektir. Fashion Law Lab katılımcıları 6 kredi kazanacaktır.

Fashion Law Lab Eğitim Programı Künyesi
Program Adı: Fashion Law Lab: Metaverse
Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
Eğitimin Süresi: 6 Ders Saati
Yer: Online (Link ve gerekli dökümanlar kayıt kesinleştirilince iletilecektir.)
Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi (10.00-17.00)
Eğitim Tarihi: 22 Ocak 2022 (6 kredi)
Ücret : 2.650 TL (tek program ücreti)
Toplam Kredi: 6 kredi (24 krediyi tamamlayanlar değişim ve staj programına başvurmaya hak kazanacaklardır.)

Bu Eğitim Hakkında

Av. Erdem Eren, LL.M.

Board Chairman, Fashion Law Institute

Irmak Yılmaz

Co-Founder, Brandcared

FASHION LAW LAB PROGRAM İÇERİĞİ VE EĞİTİMCİLERİ

1
Moda Sektöründe Metaverse Uygulamaları,
2
Moda Markalarının Metaverse Stratejileri,
3
Moda Hukuku ve Metaverse,
4
Metaverse’te Marka Hakları, Tasarım Hakları, Kişisel Verilerin Korunması ve Mülkiyet Hakkı
5
Moda Hukuku Vaka Çalışması
Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.Koronavirüs tedbirleri nedeniyle program tarihlerinin ertelenmesi ya da programın online olarak düzenlenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.