Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Fashion Law Lab: Metaverse

Bu Eğitim Hakkında

Gucci’den Adidas’a, Clinique’ten Givenchy’e birçok marka Metaverse stratejileri geliştirerek kısa süre önce bu ‘öteevren’e giriş yaptı. Hatta Snoop Dogg, Justin Bieber, Steve Aoki gibi sanatçılar da Metaverse konserleri düzenledi ve bu alana yatırımlar yaptılar.Peki Metaverse tam olarak nedir? Markalar ve bireyler için Metaverse neden önemli ve bu alanın geleceği hukuki olarak nasıl şekillenecek?

Fashion Law Lab: Metaverse programının ilk bölümünde, ‘öteevren’ anlamına gelen Metaverse’ün ne olduğu ve önemi açıklandıktan sonra, bu evren içinde yer alan moda ve kozmetik markalarının arazi satın almaları, mağaza açmaları, dijital kıyafet satışları ve dijital etkinliklerle defileler düzenlemeleri gibi stratejilerine örneklerle değinilecektir. Moda sektörünü değiştiren bu evrende markaların geleceği, dijital influencer’lar, bu anlamda kurulan yeni şirketler, iş modelleri ve kariyer fırsatları ele alınacaktır. Vakalar halinde anlatılacak örnekler ile sektörün geleceği resmedilecektir. Aynı zamanda önemli Metaverse platformları incelenerek, bireysel olarak da Metaverse’e giriş ve yatırım konuları açısından örnekler verilecektir.

Programın ikinci bölümünde ise Adidas, Ralph Lauren, Benetton, Samsung gibi markaların Metaverse’te mağaza açarak ürün satmalarının hukuki zeminine, bu doğrultuda marka hakları, tasarım hakları, kişisel verilerin korunması ve mülkiyet hakkı gibi hukuki noktalarda Metaverse’ün konumuna değinilecektir. Metaverse özelinde açılan davalar değerlendirilerek, günümüz hukuk sistemleri açısından karşılaştırılmalı olarak vakalar işlenecektir.

1 gün sürecek program dahilinde, moda sektörünün Metaverse’teki aktiviteleri ve geleceği, moda hukuku ile moda yönetimi açısından önemli vakalar eşliğinde katılımcılara aktarılacaktır.

Fashion Law Lab Programı katılımcılarına Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika verilecektir. Fashion Law Lab katılımcıları 6 kredi kazanacaktır.

Neden Fashion Law Lab: NFT ve Fashion Law Lab: Metaverse Eğitimlerine Birlikte Katılmalıyım?

 • NFT ve Metaverse hakkında hem uygulamalı hem de teorik bilgiye sahip olma
 • Moda markalarının Metaverse stratejilerini öğrenme
 • Moda hukuku açısından NFT ve Metaverse’ü vaka örnekleriyle değerlendirme
 • NFT almak ve Metaverse’e girmek için gerekli cüzdan kurulumu gerçekleştirme ve teknik bilgiye sahip olma
 • NFT ve Metaverse platformlarını tanıyarak Web3’e hazırlık yapma
 • NFT ve Metaverse konusunda geleceğin meslekleri ve iş modellerini tanıyarak kariyer oluşturma
 • Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) sertifikalarına sahip olma
 • Eğitim sonunda her katılımcıya hediye edilecek olan Fashion Law Pass NFT ile yıl boyu çeşitli avantajlardan yararlanma
 • Fashion Law Pass NFT ile Moda Hukuku 101-201 Eğitim Programlarına %50 indirimle katılma
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine özel ürün (merch) gönderimi 
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine 1 yıllık ücretsiz INFLAA üyeliği
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine 1 yıllık Vogue dergi üyeliği
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine Art Basel Miami 2023 bileti hediye edilerek NFT ve Metaverse etkinliklerine katılım
 • Fashion Law Pass NFT sahiplerine özel mentörlük ve Metaverse buluşmaları

Fashion Law Lab Eğitim Programı Künyesi
Program Adı: Fashion Law Lab: Metaverse
Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
Eğitimin Süresi: 6 Ders Saati
Yer: Online (Link ve gerekli dökümanlar kayıt kesinleştirilince iletilecektir.)
Eğitimin Yapılacağı Gün: Pazar (15.00-21.00)
Eğitim Tarihi: 9 Nisan 2023 (6 kredi)
Ücret : 4.950 TL (tek program ücreti)
Toplam Kredi: 6 kredi (24 krediyi tamamlayanlar değişim ve staj programına başvurmaya hak kazanacaklardır.)

Bu Eğitim Hakkında

Av. Erdem Eren, LL.M.

Board Chairman, Fashion Law Institute

Irmak Yılmaz

Co-Founder, Brandcared

Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.Program tarihlerinin ertelenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.

Layer 1