Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Moda Yazarlığı ve İçerik Üreticiliği Eğitim & Atölye

Bu Eğitim Hakkında

Bir markanın pazarlama ve iletişim stratejisini en doğru biçimde iletmesini sağlayan araç yazıdır. Marka kimliğinden, sosyal medya postlarına, TikTok içeriğinden, moda endüstrisinde otorite konumuna gelmeye kadar her noktada moda yazarlığı yer alır. Aynı zamanda moda yazarlığı moda endüstrisinde network elde etmenin en kalıcı yollarından biridir.

Moda Yazarlığı ve İçerik Üreticiliği Eğitimi ve Atölyesi kapsamında moda yazarlığı kariyerine nereden başlanması gerektiğinden etkili içerik üretmenin püf noktalarına, moda yazılarının kullanılabileceği alanlardan yurt dışındaki kariyer fırsatlarına kadar pek çok konuda bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacaktır.

Aynı zamanda eğitim sonundaki içerik üretim atölyesi sayesinde, katılımcıların farklı alanlarda kullanabileceği bir moda yazısı yazması sağlanarak öğrendikleri bilgileri pratiğe dönüştürmeleri sağlanacaktır.

İçerik;

 • Moda yazarlığı kariyerine giriş
 • Etkili içerik üretmenin püf noktaları
 • Yazı ve içerik dili oluşturmak
 • Moda yazarlığının kullanım alanları: Moda Basını, Blog, Sosyal Medya, Basın Bülteni, PR, Marka Yönetimi
 • Ünlü isimler ve markalarla röportaj yapmanın yolları ve röportaj teknikleri
 • Trendleri ve güncel olayları takip etmenin yolları
 • Çok okunan ve takip edilen içerikler üretme stratejileri
 • Editörlerle iletişim teknikleri
 • Bir yazar olarak kişisel marka yaratmak
 • Yurt dışında yazarlık ve içerik üreticiliği fırsatları
 • İçerik üretim atölyesi

Program sonunda başarılı olan bir öğrencinin yazısı The Magger dergisinde yayımlanacaktır ve bir öğrenci Vogue, GQ, Vanity Fair dergilerinin sahibi şirket Condé Nast’tan Moda ve Medyanın Geleceği eğitimini alacaktır.

Künye:

 • Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
 • Eğitimin Süresi: 12 Ders Saati
 • Yer: Online
 • Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi-Pazar (14.00-20.00)
 • Eğitim Tarihi: 27-28 Nisan 2024
 • Ücret : 12.500 TL yerine 6.250 TL (Fashion Law Club üyelerine özel) Instagram adresimizi ziyaret edip Subscribe (Abone ol) tuşuna basarak Fashion Law Club üyesi olabilirsiniz.
 • Toplam Kredi: 6 kredi
 • Katılımcılara Moda Hukuku Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

Bu Eğitim Hakkında

Av. Gizem Kalaç

Editör & Yazar, The Magger & Vogue

Irmak Yılmaz

Moda Yazarı, Vogue & Harvard Business Review & Bloomberg Businessweek

Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.Program tarihlerinin ertelenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.

Layer 1