Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Moda Hukuku 101-201

Bu Eğitim Hakkında

3 trilyon dolarlık küresel moda endüstrisinin omurgasını oluşturan moda hukuku, moda markalarının, tasarımcıların ve girişimcilerin sektörde rekabet ederek büyümelerini ve milyon dolarlık markalara dönüşmelerini sağlayan bir disiplin olarak karşımıza çıkmaktadır. Fikri ve sınaî mülkiyet hukuku, marka hukuku, rekabet hukuku, reklam hukuku, iş hukuku, tüketici hukuku, e-ticaret hukuku ve buna benzer birçok hukuk disiplinini bünyesinde toplayan moda hukuku, moda sektörünün değer zincirinin her aşamasında (tasarım, üretim, satın alma, satış, pazarlama, dağıtım ve tüketim gibi) moda endüstrisinin yapısal sorunlarına çözümler getirmektedir. Moda markaları, tasarımcılar ve girişimciler moda endüstrisinde doğru adımları atabilmek için moda hukuku bilgisine ve bu alanı bilen hukukçulara ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu doğrultuda, Moda Hukuku 101 Eğitimi kapsamında, moda sektörünün hukuki yönlerini öğrenmek isteyen herkese, tasarımcılara, girişimcilere ve bu alanda avukatlık yapmak isteyen hukukçulara yönelik temel eğitim verilmektedir. Moda Hukuku 101 Eğitimi’ne katılacak kişilere, moda endüstrisinin yapısı ve söz konusu endüstrinin değer zincirinin hukuki alt yapısı, başta fikri ve sınaî mülkiyet hukuku olmak üzere, sözleşmeler hukukunun moda sektöründeki teorik yapısı ve uygulamaları vakalar eşliğinde anlatılmaktadır. Böylelikle katılımcılara, moda endüstrisinin en çok yararlandığı disiplinlerinden biri olan moda hukukunun ne olduğu, dünyadaki ve ülkemizdeki konumu ve uygulama alanları, bu süreçlerde bilinmesi gereken temel moda hukuku kavramları anlatılmaktadır. Moda Hukuku 101 Eğitimi’nin ardından Moda Hukuku 201 Eğitimi’ne devam eden katılımcılar, moda hukuku konusunda uzmanlaşmak üzere daha detaylı teorik bilgiye ulaşarak, konularla ilgili derinlemesine vaka incelemeleri gerçekleştirmektedirler.  Moda Hukuku 201 Eğitimi’ne katılacak kişilere, global ve yerel moda endüstrisinde dava konusu olan hukuki vakalar eşliğinde haksız rekabet, rekabet hukuku, e-ticaret hukuku, tüketici hukuku gibi farklı hukuk disiplinlerinin mevzuatlarına değinilerek pratik çözüm önerileri paylaşılmaktadır. Moda Hukuku 201 Eğitim Programı, Moda Hukuku 101 Eğitim Programı’nda aldığı temel eğitimi ilerletmek isteyen veya daha fazla pratik çalışmalar yaparak moda hukukuna dair bilgi ve analiz tekniklerini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Alanında uzman avukatlar ve akademisyenlerin rehberliğinde gerçekleştirilen eğitim programının içeriği, moda hukuku üzerinde uzmanlaşmak isteyen kişilerle, avukat, stajyer avukat ve hukuk öğrencilerinin katılımına uygun olarak tasarlanmıştır. Moda Hukuku 101 ve 201 Eğitim Programları katılımcılarına Moda Hukuku Enstitüsü ve International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika verilmektedir.

Moda Hukuku 101-201 Eğitim Programı Künyesi
Program Adı: Moda Hukuku 101-201 Eğitim Programı
Düzenleyen: Moda Hukuku Enstitüsü
Eğitimin Süresi: 24 Ders Saati
Yer: Online
Eğitimin Yapılacağı Gün: Cumartesi-Pazar 
Moda Hukuku 101 Eğitim Tarihi: 18-19 Mayıs 2024 (9 kredi)
Moda Hukuku 201 Eğitim Tarihi: 25-26 Mayıs 2024 (9 kredi)
(Her iki programa da ayrı ayrı katılınabilmektedir.)
Çift ve Erken Ödeme İndirimi: 25.000 TL yerine 19.900 TL  (Fashion Law Club üyelerine özel) 
Toplam Kredi: 18 (24 krediyi tamamlayanlar değişim ve staj programına başvurmaya hak kazanacaklardır.)
Moda Hukuku 101 ve 201 Eğitim Programı’na katılan öğrenciler 18 krediyi tamamlamış olacaklardır. Moda Hukuku Enstitüleri arasında gerçekleştirilen değişim programından yararlanmak için her öğrenci 24 krediyi tamamlamak zorundadır. 24 kredinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek mülakatı başarıyla tamamlayan bir öğrenci Madrid, Milano ya da Miamide staj programına başvurmaya hak kazanacaktır.

Neden Bu Eğitime Katılmalıyım?
Moda Hukuku Enstitüsü eğitimlerine katılanlar, moda hukuku ve yönetimi alanlarında profesyonel olarak çalışan eğitimcilerle network imkanı yakalayarak kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamaktadırlar. Eğitim boyunca öğrendiklerinin yanı sıra, eğitim sonunda yurt dışında staj ve değişim programlarına katılarak kariyer yolculuklarına global bir rotada devam etme şansına sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda ‘’Moda Hukuku Ailesi’’ olarak nitelendirdiğimiz topluluğa erişim sağlayan katılımcılar, hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de yurt dışındaki moda hukuku kurumları çerçevesinde görev alarak moda hukukunun gelişimine katkı sağlayan ve yön veren ayrıcalıklı bir ailenin üyesi olmaktadırlar.

Bu Eğitim Hakkında

Av. Erdem Eren, LL.M.

Board Chairman, Fashion Law Institute

Irmak Yılmaz

Co-Founder, Brandcared

Av. Baha Tepebaşı

Kurucu, Tepebaşı Hukuk Bürosu

Av. Seren Deniz Yanık

Kurucu, Seren Deniz Yanık Hukuk Bürosu

Av. Aysu Ünal

Avukat

Av. Nejat Güvensoy

Fikri Mülkiyet ve Bilişim Teknolojileri Hukuku Uzmanı (LL.M. at Fordham University - School of Law)

MODA HUKUKU 201 PROGRAM İÇERİĞİ VE EĞİTİMCİLERİ

MODA HUKUKU 101 PROGRAM İÇERİĞİ VE EĞİTİMCİLERİ

Avukatlar, stajyer avukatlar, hukuk fakültesi öğrencileri, üniversite düzeyinde öğrenimlerine devam eden farklı disiplinlerdeki öğrenciler, tasarımcılar, moda yönetim alanında okuyanlar veya çalışan kişiler, girişimciler, marka sahipleri, tekstil firması sahipleri ve çalışanları, aksesuar, kozmetik alanlarında çalışan ya da girişimi olan kişiler.
Evet eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan kişiler hem Moda Hukuku Enstitüsü hem de International Fashion Law Association (INFLAA) onaylı sertifika almaktadırlar.
Eğitim programlarımızı başarıyla tamamlayan katılımcıların aldıkları sertifikalar International Fashion Law Association (INFLAA) tarafından da tanınmaktadır. Katılımcılarımızın özgeçmişlerine ekledikleri sertifikalar kariyer yolculuklarında bu alanda almış oldukları eğitime referans olurken, sertifikalar sayesinde topladıkları krediler de yurt dışında staj, değişim programına katılım gibi birçok avantaj sağlamaktadır.
Türkçe’dir.
Moda Hukuku Enstitüsü’ünde düzenlediğimiz eğitimlere katılan kişiler, başarıyla tamamladıkları her eğitim sonunda kredi kazanmaktadırlar. Söz konusu krediler uluslararası akreditasyon sistemi çerçevesinde International Fashion Law Association’a bağlı kurumlarda geçerlidir. Bunun dışında anlaşmamız olmayan kurum ve okullarda krediler geçerli değildir.
Yurt dışındaki staj hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle eğitimlerimize katılarak kredi sayısını tamamlarlar. Ardından seçim kriterlerini yerine getirerek mülakatı başarıyla tamamlayan öğrenciler yurt dışında anlaşmalı olduğumuz moda hukuku kurumlarında staj şansını yakalamaktadır.
Yurt dışında değişim programından yararlanmak isteyen öğrenciler aynı dönem içinde Moda Hukuku 101 ve Moda Hukuku 201 Eğitim Programı’na katılarak programı başarıyla tamamlarlar. Program sonunda düzenlenen sınavda 1. olan öğrenci yurt dışındaki değişim programına gönderilir.
ABD’den sonra dünyada moda hukuku alanında kurulan ikinci enstitü olan Moda Hukuku Enstitüsü, kendinden sonra kurulan 23 enstitüye global çapta önderlik etmektedir. Mentörlük görüşmelerimizin yanı sıra, işbirliği anlaşmalarımız, ortak projelerimiz ve her yıl düzenlediğimiz Moda Hukuku Zirvesi etkinliklerimiz bulunmaktadır.
Belirlli kriterleri yerine getiren öğrencilerimize yurt dışında staj imkanı sağlamanın yanı sıra, global ve yerel kurumsal firmalardan bizlere gelen iş tekliflerini referans olabileceğimiz katılımcılarımıza yönlendirmekteyiz.

Moda Hukuku Enstitüsü fiziki eğitimleri Conrad Istanbul Bosphorus Otel’de düzenlenmektedir. 

Lokasyon: https://g.page/ConradIstanbulBosphorus?share

Fiziki eğitimlerimize kayıt yaptıran tüm katılımcılarımızın eğitim salonuna girmeden önce aşı kartlarını ya da negatif PCR testlerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle program tarihlerinin ertelenmesi ya da programın online olarak düzenlenmesi söz konusu olabilir.

Kaydınızı yaptırırken bu seçenekleri onaylamış sayılmaktasınız.

Layer 1